موضوع شیر برقی یکی از موضوعات جذاب و نوآورانه در حوزه فناوری و علوم است که به تازگی به توجه محققان و مهندسان جلب کرده است. شیربرقی یک دستگاه الکترونیکی است که میتواند جریان الکتریکی را کنترل کند و به صورت خودکار عمل کند. به این صورت که مانند یک کلید که با فشردن دست باز و بسته میشود میتوانید با عبور جریان الکتریکی این کلید را باز و بسته کنید تا جریان اب و یا گاز برقرار شود. یکی از کاربردهای اصلی شیر برقی در صنعت خودروسازی است. همچنین، شیر برقی در صنایع دیگری مانند صنایع الکترونیکی، پزشکی و حتی خانه‌های هوشمند نیز کاربرد دارد. ما از شیر برقی در هوشمند سازی خانه بهره گرفتیم.

شیر برقی یا همون سلونوید از دو قسمت تشکیل شده .. قسمت بالا یا همون سلونوید و قسمت پایین یا والو بادی. قسمت بالا یک ارمیچردارد که با عبور جریان برق یک میدان مغناطیسی ایجاد میکند. وقتی برق از قسمت سیم پیچ یا همون سلونوید عبور میکند میدان مغناطیسی ایجاد شده میتواند قطعه فلزی که در مرکز ارمیچر قراردارد را حرکت دهد.

شیرهای برقی به دو صورت نرمالی اپن و نرمالی کلوز هستند. این یعنی شرایط قرارگیری پیستون وسط ارمیچر متفاوت است. بسته به کاربرد شیر برقی میتوانید از هر یک از حالت های به صورت نرمال باز و یا به صورت نرمال بسته شیربرقی استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر فیلم این پست را تا انتها تماشا کنید. ما با یک فیلم آموزشی نحوه حرکت و همچنین ساختار شیر برقی را برای شما تشریح کردیم. میتوانید لینک این فیلم را در آپارات و یا یوتیوپ به ادرس autohouse.ir نیز مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *